Miejscowość

NASZA WIEŚ

U podnóża Gór Sowich na tle malowniczego pejzażu pól i lasów rozciąga się łańcuchowa wieś Owiesno. Liczy ona ok. 520 mieszkańców. Każdy z nich kształtuje bogactwo osobowościowe całej miejscowości. Nie brakuje tu pracowitych rąk, zdolnych głów i serc pełnych zapału, aby uskuteczniać w świecie to, co dobre i piękne.

 

SALA WIEJSKA

Sala wiejska w Owieśnie mieści się naprzeciwko „Parku pod Kasztanami” obok biblioteki. Jest ona odremontowaną pozostałością po XX – wiecznej gospodzie H?bner. Dziś organizowane są na niej liczne uroczystości i zabawy, takie jak: Mikołajki, Dzień Seniora, Majówka, zabawy sylwestrowe, karnawałowe, czy Andrzejki.

Ponieważ pięknie przystrojona sala, razem ze sceną dla orkiestry i majestatycznym balkonem, potrafi pomieścić nawet 120 osób – pary młode chętnie organizują tutaj wesela. Tym bardziej, że zaplecze kuchenne jest w bardzo dobrym stanie, a z roku na rok przybywa w nim nowych mebli i sprzętu AGD.

BIBLIOTEKA

Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze naprzeciwko „Parku pod Kasztanami”. Tutaj

w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach, od 10:15 do 17:30

można poczytać ciekawe publikacje od których uginają się liczne półki – od lektur szkolnych i słowników, po melodramaty i romanse, a także czasopisma, oraz skorzystać z komputera, internetu, ksera i kolorowej drukarki oraz punkt darmowego dostępu do internetu od 15:30 do 17:30. Gorąco zapraszamy!

PLAC ZABAW

Plac zabaw w Owieśnie mieści się tuż za Parkiem pod Kasztanami naprzeciwko biblioteki i sali wiejskiej. To prawdziwa uciecha dla maluchów, uwielbiających huśtawki i wspinaczki po drabinkach. To dobre miejsce też dla dorosłych, którzy mogą usiąść na ławce i odpocząć od codziennych zajęć.

PLENEROWE MIEJSCE SPOTKAŃ I AKTYWNOŚCI MIESZKAŃCÓW

Za placem zabaw znajduje się: boisko do siatkówki, koszykówki, gry w bule, wiata drewniana oraz miejsce na ognisko. My nazwaliśmy to miejsce CSIR: Centrum Spotkań i Rekreacji.

BOISKO

W sezonie letnim liczne popołudnia niedzielne uatrakcyjniają nam rozgrywki piłki nożnej z udziałem: LZS „Błękitni”. Jest to też miejsce treningów przygotowawczych do turniejów. Młodzież i dorośli – każdy, komu sport nie jest obojętny, przychodzi tu, aby miło i aktywnie spędzić czas.

Kościół w Owieśnie

Kościół w Owieśnie p.w. Św. Trójcy stanowi filię parafii w p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Przedborowie.

Księża posługujący należą do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży i Braci Pallotynów.

 

Adres:

Przedborowa 115
57-200 Ząbkowice Śląskie
Tel. (0-74) 815 80 64
e-mail: przedborowa@sac.org.pl

 


© 2011 to 2017